Jak zagrać w Brawl Stars na PC? Poradnik

Brawl Stars na PC poradnik

Jak zagrać w Brawl Stars na PC. Brawl to dynamiczny tytuł oferujący walki drużynowe 3 na 3. Szybkie pojedynki między graczami , ładna grafika i ciągłe wsparcie tytułu to główne powody dla których Brawl Stars wciąż utrzymuje się jako jedna z najpopularniejszych gier na Androida i IOS. Mimo że gra jest przeznaczona na telefony i tablety, istnieje możliwość grania w Brawl Stars na PC. Dzięki emulatorom łatwiej opanujecie rozgrywkę,a także szybciej zdobędziecie duże ilości pucharów.

Zalety rozgrywki na PC

Po co korzystać z nieoficjalnych rozwiązań i prowadzić rozgrywkę na komputerze? Brawl stars jest bardzo dobrze przygotowane pod względem obsługi. Sterowanie na urządzeniu mobilnym jest intuicyjne i wygodne, nie zależnie od wielkości naszego urządzenia. Dodatkowo proste założenia rozgrywki ułatwiają naukę gry nawet dla początkujących graczy. Mimo to komputer oferuje sporą przewagę, jaką jest Precyzja.

Myszki – od zawsze królowały w grach w których najważniejsza była precyzja i szybkość naszych akcji. Kto próbował grać w jakiekolwiek FPS’y na telefonie, wie dobrze że kontrola naszej postaci i jednoczesne celowanie, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Rozgrywka na myszce zapewni sporo przewagi nad przeciwnikami. Większa precyzja i dokładność ruchu, dodatkowo możliwość przypisania Superataku pod drugi przycisk jest bardzo wygodne.

Klawiatura – znowu, zwiększona precyzja i dokładność ruchu. Wszelkie uniki, jukowanie lub kite’owanie jest o wiele łatwiejsze i szybsze na PC. Dodatkowo mniej oczywistą sprawą może być fakt, że kontrola postaci zostaje rozłożona na drugą ręke,co dla nie obeznanych z sterowaniem na telefonie może być łatwiejsze do opanowania.

Płynność Rozgrywki – Pomimo dobrej optymalizacji niektóre modele telefonów nie zapewniają odpowiedniej płynności rozgrywki. Może to być frustrujące gdy podczas rozgrywki spotkamy się ze spadkami klatek i lagami. Obecnie prawie każdy komputer zapewni płynna rozgrywkę w Brawl Stars w 60 klatkach na sekunde.

Kamera – Kolejną znaczącą zaletą rozgrywki na emulatorze jest kamera. W Brawl Stars obszar jaki widzimy nie jest ograniczony poprzez skrypt, oznacza to że im większy mam ekran tym więcej widzimy na raz.( mowa tu oczywiście o rozdzielczości). Nie musimy chyba tłumacz jak duża jest różnica w rozgrywce.

Dodatkowe zalety – Tutaj możemy wyliczyć kilka mniej znaczących zalet. Brak telefonów w trakcie rozgrywki. Każdemu chyba zdarzyło się przegrać mecz przez telefon do nas. Brak problemów z łącznością spowodowaną brakiem zasięgu. Brak problemów z zasilaniem czy w końcu koniec z przegrzewaniem się telefonu.

Jak zagrać na pc ? Najlepsze emulatory do Brawl Stars

 • Bluestacks
 • Nox
 • Game Loop

Bluestacks

Jeden z najpopularniejszych emulatorów na rynku. Dostępny na Pc i Macu. Ogrom funkcji, możliwość pracy na wielu instancjach, okej zużycie zasobów, czynią go naszym nr 1 w kwestii gry w Brawl Stars na Pc. Emulator jest prosty w instalacji i obsłudze. Korzysta z oficjalnego sklepu google play. Dodatkową zaletą dla wielu będzie spolszczenie i możliwość konfiguracji makra. Poniżej zamieszczamy prosty tutorial jak zainstalować i korzystać z Bluestack’a.

 1. Pobieramy i instalujemy aplikacje ze strony Bluestacks
 2. Po instalacji uruchamiamy Bluestacks. Logujemy się na konto google (wymagane)
 3. Uruchamiamy google play, wyszukujemy Brawl Stars i instalujemy
 4. Po krótkiej instalacji możemy cieszyć się rozgrywką
 5. Bluestacks posiada domyślną konfiguracje dla Brawl Stars, jednak w ramach potrzeby edytujemy ją.

NoxPlayer

Zalety programu noxplayer

Równie popularny co Bluestacks. NoxPlayer oferuje podobną funkcjonalność. dodatkową zaletą może być fakt, że nox nie wymaga od użytkownika zalogowania się do konta google, co nie znaczy że nie wymuszą tego aplikacje.Na noxie instalacja Brawl Stars wygląda podobnie.

 1. Pobieramy i instalujemy NoxPlayer oficjalnej strony producenta.
 2. Uruchamiamy aplikacje i podążamy za instalacją
 3. Pobieramy ze sklepu play Brawl Stars i cieszymy się rozgrywką

GameLoop

Gameloop Brawl stars

Gameloop w przeciwieństwie do pozostałych emulatorów na naszej liście jest dość wyspecjalizowany, bowiem skupia się wyłącznie na grach. Tak jak ze wcześniej wspomnianych emulatorów można korzystać tak jak z normalnego urządzenia android. Tutaj otrzymujemy trochę “konsolowe podejście”. Gameloop udostępnia listę współpracujących gier które możemy dowolnie pobierać z ekranu głównego, bez potrzeby logowania się do konta google. Mimo ograniczonych możliwości podczas moich testów w grze Call of Duty Mobile to właśnie Gameloop radził sobie najlepiej, nie tylko pod względem płynności ale także sterowanie i ogólna przyjemność płynąca z rozgrywki była większa.

 1. Pobieramy instalator ze strony Gameloop
 2. Instalujemy Brawl Stars z ekranu głównego.
 3. Cieszymy się rozgrywką

Podsumowanie

W Brawl Stars możemy zagrać na PC na różne sposoby, wymienione tutaj emulatory to jedne z najpopularniejszych wyborów obecnie,dostępnych na rynku. Zachęcamy do przetestowania, być może rozgrywka w Brawl Stars na PC przypadnie wam do gustu.

Polecamy także – Lista zadymiarzy w Brawl stars

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *