Minecraft Dungeons – kowal i kupiec wędrowny

W Minecraft Dungeons kwestia handlarzy została uproszczona względem takich tytułów jak Diablo czy PoE. Na pewno jest to system bardziej przejrzysty i prostszy do zrozumienia dla początkujących graczy. Swoje usługi udostępniają nam jedynie Kowal i Kupiec.

Minecraft Dungeons Główny obóz

U kowala za nie wielką opłatą możemy kupić losową część ekwipunku. Poziom nowych przedmiotów jest dostosowany do naszego obecnego levelu ekwipunku, a ten aktualizowany jest po każdej wyprawie. Niestety nie mamy kontroli nad tym jakie przedmioty otrzymamy w skrzyni.

Kowal – Co może wypaść ze skrzyni

Skrzynia kowala może zawierać przedmioty do zwykłych do legendarnych, oczywiście szansa na nie jest o wiele mniejsza. Jaka dokładnie ? Sprawdził to użytkownik reddita u/zingrook, który wykupił ekwipunek 300 razy, po czym wyliczył i przygotował tą inkografie.

Tabela Szansy wypadnięcia przedmiotów u kowala
źródło : https://www.reddit.com/r/MinecraftDungeons/comments/gyk5na/300_blacksmith_trades_stats/
  • Szansa na broń wynosi 66%, na zbroje 33%
  • Legendarne przedmioty wypadają w 5%
  • Wiadomo że przedmioty są dostosowane poziomem, Niestety najwyższy 108 poziom wypadł tylko 2 krotnie.
  • Zaskakuje bardzo wysoka częstotliwość zbroi łowcy, aż 25% przypadków

Podsumowując, szansa na przedmiot legendarny najwyższego poziomu 108 jest bardzo niska, około 0,05% dlatego polecamy poszukiwać endgameowego ekwipunku w skrzyniach i jako nagordy po wyprawach .

Jednak jeśli chcesz dorobić trochę emeraldów i otworzyć kilka skrzyń polecamy nasz Poradnik – https://guiderr.pl/2020/06/08/minecraft-dungeons-latwy-sposob-na-emeraldy-i-exp/

Kupiec Wędrowny

Artefakty możemy kupić u wędrownego kupca który znajduje się po lewej stronie obozu. Odblokowujemy go, przechodząc pierwszy raz poziom Dyniowe Pastwiska. Cena zakupu losowego artefaktu jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku kowala. Nie dysponujemy grafikami dotyczącymi szans na wypadnięcie poszczególnych przedmiotów jednak z doświadczenia wygląda ono podobnie jak w przypadku kowala.

Artefakty łatwiej skompletować, ponieważ nie mają swoich legendarnych odpowiedników, a dodatkowo jest ich znacznie mniej w porównaniu do ekwipunku.

Lokacja Minecraft Dungeons Dyniowe Pastwiska
Dyniowe Pastwiska

Więcej poradników Minecraft Dungeons – Poradniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *