Minecraft Dungeons – łatwy sposób na Emeraldy i EXP.

W Minecraft Dungeons przechodzenie tych samych poziomów jest rdzeniem rozgrywki. Robi się to w celu zdobywania coraz lepszego ekwipunku i kolejnych poziomów. Jednak przejście po raz 30-sty Soggy Cave może być irytujące. Spokojnie przychodzimy z pomocą. Poniżej znajduje się poradnik jak zdobyć nieskończone ilości emeraldów i doświadczenia nie robiąc praktycznie nic.

Źródło: windowscentral.com

Czego potrzebujemy do wykonania farmy afk?

  • Wyposażenie
  • Enchanty
  • Artefakty
  • Odpowiednie miejsce

Wyposażenie

Zanim przystąpimy do zbierania wyposażenia upewnijmy się że nasza postać jest na odpowiednim poziomie aby wykonać ten trik. Bohater musi mieć odblokowany poziom trudności “Przygodowy” oraz posiadać ekwipunek na poziomie 35 + .Jako że nasza farma nie wymaga żadnego działania ze strony gracza skupimy się wyłącznie na zbori i artefaktach. Broń przyda się wyłącznie do przedarcia się na miejsce.

Zbroja – Do wyboru mamy wszystkie zbroje przeznaczone dla tanków. Redukcja obrażeń i Szansa na uniknięcie ciosów to dwie modyfikacje których poszukujemy. Najlepsze będą Zbroja Płytowa i Wzmocniona Kolczuga. Obie zapewniają nam wysoką obronę odpowiednią dla pozostania AFK.

Zbroja Najemnika opis Pancerza
Zbroja Najemnika

Enchanty – oprócz odpowiedniej zbroi, będziemy potrzebować właściwych enchantów. Zaklęcia na broni ponownie nie są ważne, ponieważ i tak nie będą używane. W zbroi będziemy potrzebować Skowyt Agonii (rzadki enchant), który automatycznie użyje naszych Artefaktów, kiedy nasza postać spadnie poniżej 25 % zdrowia. Jest to wymagane zaklęcie, bez niego nie jesteśmy w stanie wykonać naszego triku.

Kolejne enchanty nie są konieczne, jednak mogą przyśpieszyć/ułatwić zdobywanie emeraldów i PD. Są to płonięcie, ochrona, ciernie, odbicie i synergia zdrowia. Jest dużo możliwych kombinacji, nie bój się eksperymentować z buildem. Warto pamiętać, że zaklęcia łączą się, więc Ciernie x2 mogą okazać się bardzo mocne.

Skowyt Agonii  opis zaklęcia
Skowyt Agonii

Artefakty – Kolejnym koniecznym składnikiem są artefakty. Jak dobrze wiadomo, artefakty mogą całkowicie zmienić sposób w jaki nasza postać walczy z zagrożeniami i porusza się po mapie. Przy artefaktach istnieje dowolność co do wyboru, co pozwala na eksperymenty z buildem.

Pierwszym wyborem będzie artefakt leczący, tutaj musimy zdecydować pomiędzy Balsamem na duszę a Totemem regeneracji. Pierwszy wymaga dusz do aktywacji, lecz w zamian oferuje więcej ładunków, wybór należy do gracza.

Na dwa następne miejsca mamy 3 kandydatów. Będzie to kolejno: Przednia pszenica, Zestaw wyposażenia golema oraz smaczna kość. Osobiście używam zestawu kość + Golem jednak tutaj również należy przetestować różne kombinacje.

Lokacja – Teraz jak jesteśmy już przygotowani, wyjaśnię pokrótce jak to działa. W niektórych lokacjach Minecraft Dungeons, przeciwnicy będą pojawiać się w nieskończoność żeby utrudnić nam wykonanie zadania. Twórcy często zabezpieczają się w takich sytuacjach prostym trikiem który usuwa z mobów nagrody i EXP, jednak tym przypadku możemy w nieskończoność zabijać moby aby otrzymać emeraldy i EXP. Teraz pozostaje kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca.

Nasz wybór padł na Dyniowe Pastwiska. Wybieramy poziom trudności o połowę niższy od naszego obecnego poziomu ekwipunku. Kiedy mamy 40 wybierzmy 20, 80 to wybierzemy 40 itd. Przechodzimy do mapę do momentu, aż natrafimy zablokowane przejście przy zwodzonym moście. Pojawi się informacja, aby użyć dwóch dźwigni, żeby kontynuować drogę. Pod żadnym pozorem nie dotykamy dźwigni. Ustawiamy się na środku placu i patrzymy jak moby giną na naszych oczach. Zbroja skutecznie niweluje otrzymywane obrażenia, a zaklęcie używa naszych artefaktów jak tylko poziom zdrowia spadnie poniżej 25% .

źródło: windowscentral.com

Podsumowanie

Mimo że jest to sposób o wiele wolniejszy od ręcznego przechodzenia poziomów, ma bardzo duża zaletę. Jest w pełni zautomatyzowany, mamy możliwość używania komputera, nie przejmując się naszą postacią. Zdobyte emeraldy możemy przeznaczyć na zakup nowego ekwipunku u kupca lub świeże artefakty.

Więcej poradników Minecraft Dungeons – Poradniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *